CoOferujemy


Program

American School of Wrocław oferuje program nauczania oparty na programie edukacji szkolnej (stworzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej) oraz na programie American Core Knowledge (stworzonym przez Core Knowledge Foundation, USA). Głównym celem naszego programu jest zapewnienie dzieciom wysokiej jakości, dwujęzycznej (język polski i angielski), holistycznej edukacji, aby wspierać je w stawaniu się osobami otwartymi na naukę przez całe ich życie oraz aktywnymi członkami nowoczesnego świata.

Zdrowe posiłki

Zapewniamy pożywne śniadanie, obiad i przekąski przygotowywane przez naszych kucharzy i serwowane wszystkim naszym uczniom w dwóch przestronnych jadalniach. Menu jest planowane przez dietetyka specjalizującego się w dietach dziecięcych.

Biblioteka

Nasza biblioteka oferuje stale wzbogacaną kolekcję książek dla dzieci, zarówno z zakresu literatury beletrystycznej jak i literatury faktu, która obejmuje pozycje od klasycznych dziecięcych historii po interaktywne książki dla małych dzieci i pakiety multimedialne, które łączą czytanie z technologią. Uczniowie odwiedzają bibliotekę kilka razy w tygodniu w towarzystwie swojego wychowawcy oraz uczestniczą w zajęciach z nauczycielem, który specjalnie dla nich zamienia czytanie w teatralną przygodę.

Bezpieczeństwo:

Dla American School of Wrocław bezpieczeństwo uczniów jest priorytetem. Upoważnieni rodzice posiadają dostęp online do kamer umieszczonych w klasie ich dziecka. Dostęp do szkoły możliwy jest jedynie dzięki indywidualnym kodom dostępu, a teren szkoły jest ogrodzony co zapewnia bezpieczeństwo dzieciom bawiącym się na boisku.

Pracownia komputerowa

Nasza pracownia komputerowa jest wykorzystywana przez uczniów wszystkich klas począwszy od grup Pre-Kidergarten w czasie zajęć informatycznych. Zajęcia są dopasowane poziomem wiedzy do odpowiednich grup wiekowych. Włączamy technikę w każdy aspekt naszego programu nauczania i łączymy zajęcia komputerowe z lekcjami innych przedmiotów, aby mieć pewność, że nasi uczniowie będą przygotowani do stawienia czoła wyzwaniom XXI wieku.

Szkolny autobus

American School of Wrocław świadczy unikalną usługę transportu “od drzwi do drzwi”, aby odciążyć rodziców z jednego z ich obowiązków. Dzieci są zawsze pod opieką odpowiedzialnej osoby dorosłej. W celu skorzystania z usługi lub uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszym sekretariatem.


NaszeGrupy

Żłobek
od 12 do 36 miesięcy

Wszystkie nasze zajęcia są prowadzone w języku angielskim. Nasz program nauczania jest zaprojektowany tak, aby pozwolić dzieciom na naukę w ich własnym tempie oraz w sposób dla nich najlepszy. Sale zajęć są bezpieczne, czyste i wyposażone odpowiednio do wieku dzieci, aby stworzyć pozytywne środowisko do nauki. Nasze sale są regularnie sprzątane oraz dezynfekowane za pomocą atestowanych i bakteriobójczych środków.

Dowiedz się więcej
Przedszkole
od 3 do 6 lat

Uczniowie przygotowujący się do przejścia ze żłobka do przedszkola potrzebują wielu praktycznych doświadczeń pod nadzorem nauczyciela, który zapewnia im wparcie, zachętę i opiekę. Interaktywne zajęcia lekcyjne odbywają się w luźnej atmosferze, skupiają się jednak na konkretnych tematach określonych w programie Core Knowledge Preschool Sequence: język mówiony, matematyka, ruch i koordynacja, rozwój społeczny i emocjonalny, nauki ścisłe, historia i geografia, muzyka i sztuki wizualne.

Dowiedz się więcej
Szkoła Podstawowa
od 6 do 14 lat

Obecnie oferujemy naukę dla uczniów klas 1 - 8. Plan nauki w naszej wciąż rozwijającej się szkole podstawowej dąży do uzyskania jak najlepszych wyników w poziomie kształcenia. Uczniowie otrzymują pełną, holistyczną edukację w pięciu głównych obszarach tematycznych jak również licznych innych ponadprogramowych zajęciach, co ma na celu zapewnienie rozwoju kreatywności jak i intelektu. Comiesięczne wycieczki i warsztaty wspierają nas w edukowaniu uczniów zarówno w klasie jak i poza nią, a nasze wyjątkowe koncerty i przedstawienia pozwalają naszym uczniom błyszczeć!

Dowiedz się więcej


NaszZespół


Karolina TrautBreyten HearnJuliano MalaquiasKaori Yamashita